bg.orsitaning.ru

Роголистник (Ceratophyllum demersum)

"Роголистник. Намерено в стоящи и бавно течащи води на СССР. Листата събрани пръстеновидно по стъблото и разположени на равни разстояния. Всеки отделен лист е твърд, с кратко тире, светло зелено, разклонен раздвоен. Всички листата са потопени и само най-горната излизаха от водата. Листата са осигурени със специални жлези, съдържащи танин, неприятен вкус, който е надеждна защита на растенията от него яде охлюви.

Завод роголистник в аквариум може да бъде с корени и без корени, просто отрязани vetkami- в последния случай, трябва да се вземат някои елит и ги съхранява в отделен съд с вода в продължение на няколко дни на слънце, да седне в саксии аквариум"- Аз го прочетете целия в старата книга каталога на животните ъгъл и спря в недоумение: защо rogolistnik е необходимо да се растение в саксия? В крайна сметка, без никакви саксии растеше в мен и Валиснерия и егериа.

Но след това всичко стана ясно: "роголистник листа имат забележителен имот за пречистване на вода, събиране на цялата си gryaz- така преди засаждане в аквариума те трябва едновременно да бъде същият promyt- трябва да изпълни със случаи, които са вече в резервоара, от време на време да ги извади с тенджери",

Така че това е, което той взе да се сложи роголистник в саксии - в противен случай тя не vynesh от аквариума и не promoesh.

Това беше първият ми откритие роголистник тайни, които до този, разбира се, се срещнаха във всяко езеро и всеки тресавище, и които преди това не е бил привлечен вниманието ми. Езерцето в блатото той е бил винаги мръсни, някои разхвърляна. И едва сега разбрах защо е толкова - роголистник събира върху себе си всички замърсявания от водата, си го кажем в листата си, пречистване на водата.

Ceratophyllum потопен (Ceratophyllum demersum), рисуваха картини на аквариумни растения
Потопени роголистник (Ceratophyllum demersum)

Почти на следващия ден след това откритие отидох в блатото, което е недалеч от къщата ми, и там намерих роголистник. Аз лови пръчка внимателно клон на централата, тя се изплаква с вода, като се изплаква по бельо, и пусна в буркан с чиста вода. И станало чудо - доста занемарен растения, които като че ли само да расте, и в една мръсна блато пред мен е красиво растение-рибена кост ... Така rogolistnik появява за първи път в моя аквариум.



Вярно е, че той е живял малко по-дълго. Както канадски Elodea, роголистник за зимата умират. Още тогава бях чел някъде, че това растение все още могат да пазят къщата до пролетта, когато зимата да го постави в буркан с клонче от студена вода (температурата на водата трябва да бъде под 12 °) и да се съхраняват в банка през зимата. През пролетта клончето отново се връща в аквариума, и тя започва да расте отново.

Научих нещо друго: в наши води има два вида роголистник - роголистник тъмно зелено и светло зелено роголистник. Оказа се, че колкото по-красива роголистник - светло зелено. Но има и друга практическа разлика между двата завода. Стрък роголистник тъмно зелено, падна във водата изплува на повърхността, и стрък роголистник светлозелени мивки.

Както Elodea, роголистник може да живее и да пусне корени в земята, и плаващи във водния стълб.

От тогава, когато за първи път донесе rogolistnik дом, това е много време, но сега, когато лятото идва, аз често се върне в къщи и да стреля във вашия аквариум на няколко клончета от това в собствената си удивително растение. Ще се проведе един ден, два, три - и ми роголистник в аквариум ако потъмнее, избледняват, да стане доста незабележим. Добре, на роголистник уреден мръсотия плаващ в аквариума. Сега внимателно отстранен клонове от водата с голяма мрежа, която обикновено се изравнят малко храна - така че аз хване роголистник с всички доказателства, събрани мръсотия върху него - и мечката в леген с вода. Има rogolistnik правилно промива. И сега, клоните ми, коледни елхи отново да станат красиви, зелени и намалиха в резервоара отново красят този ъгъл на подводния свят, подредени в моята стая.

Роголистник като Elodea и омекотява водата, утаяване на калциева сол на себе си.

Литература: Onegov A.Shkola природолюбители. Зоологическа градина / художник. Radayev В., В. храмове. - М: Det.. свети, 1990 г. - 271 стр. болен..

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
Каталог на водните растенияКаталог на водните растения
Кратка информация за класификацията на водните растенияКратка информация за класификацията на водните растения
Alpine Еделвайс (Leontopodium Alpinum)Alpine Еделвайс (Leontopodium Alpinum)
Роголистник в аквариумРоголистник в аквариум
Непретенциозни растения в аквариумаНепретенциозни растения в аквариума
ВалиснерияВалиснерия
Възпроизвеждане SwordВъзпроизвеждане Sword
Elodea (Elodea)Elodea (Elodea)
Видове водни растенияВидове водни растения
Сортовете на аквариумни растенияСортовете на аквариумни растения
» » Роголистник (Ceratophyllum demersum)
© 2021 bg.orsitaning.ru