bg.orsitaning.ru

Chechetko (acanthis flammea)

Имаше танцуват степ - Врабчета леля. Фолк песен Северна гост - брезова скатия - Оказва се, тук, в средната зона на страната само през зимата и бродят по елша и бреза гори от стотици или дори хилядни от стада, често в чинките общество.

Песен в танцуват степ е проста и malozvuchna, и тя пее в плен често. От друга страна, непрекъснато акробатика в клетките костур и придържайки се към клоните си таван, птица повтаря продължава "Th-Th"За който е получил името си. лозунг "piuliu", Силно и приятни звуци почти точно като скатия.

Мъж на гърдата с червено и кармин червено, като сатен, шапка, много красива. Оцветяване на гръдния кош по-ярка, отколкото той е по-стар. След сънна когато зърнените храни червено на гърдите изчезва и капачката става лимоненожълто, което също е хубаво. А жена боядисани скромен: Червената шапчица само в нея.

В клетката, степ е малко по-слаба скатия и понякога умират в първите дни на плен. Ами на възраст от 2 танцуват степ живеят в продължение на няколко години. Те трябва да се поддържа най-малко няколко заедно. Общият заграждението е добре uzhivayutsya- те само от време на време се намира насилници, обикновено от женски пол, но това се случва в други птици. Но тук мъжките пеят несравнимо по-малки от една единствена клетка, или не пеят.

Беше ми казано, за прекрасните кран-мъжки, което е много силно реагира на музиката. Когато радиото се чу ария от Колоратура, степ започна да се тревожи, за отбелязване на костур и пеят неестествено необичайно висок глас. Но бас птица не може да устои. Още с първите звуци тя се сгуши в ъгъла и седна там, докато не приключи в една стая или изключите радиото. С тази необикновена характеристика на кран танц се считат: радио концерт с бас се опита да избегне.

Tap танц бързо и добре опитомен. Първата птица, че съм хванат в капана, имаше две танцуват степ - мъжко и женско. Те скоро се превръща в доста питомен: лети из стаята седеше на рамото му, нетърпеливо кълвяха на храната с ръце. Въпреки, че това е жалко да се разделим с тях, реших да ги пролетта все едно и Shust. Изказва клетка в градината, виси на ябълката, и отвори вратата, танцуват степ остана на мястото си. Разгони ръцете им, те летяха и седна на една клонка. След като започнах да се премахне клетката, натиснете танци точно там и полетя към нея. Въпреки това много ги изпъди, този път те не са имали излезе от клетката. Така че аз я остави с птиците и вратата отворена. От гимназията, Тичах направо в градината. Клетката е празна, а redpolls никъде. Аз все пак решите да се раздели с неволю!

Брезова скатия (Acanthis flammea), Фигура птица картина
Chechetko (Acanthis flammea)

Вечерта, когато беше тъмно, аз отидох в градината на клетката. На върха на стълб, както винаги в близост до спане, пух в пелети, както ми chechetochki. Това се казва тогава, че за клетка птица - зло робство!

Храна за степ е същата като за скатия. Въпреки това, той е по-вероятно от скатия, яде семена от различни плевели, като щир, коприва. Първите дни след крана за снимане е по-добре да се хранят своята естествена храна, като например бреза семена. Това намалява броя на мъртви птици в момент, когато те са особено слаби.



Смята се, че танцуват степ не се живее дълго в плен. Действително, от няколко десетки от тези птици, съм посещавал, само няколко от тях са живели в продължение на една година или две. Tap танци почти винаги умират през лятото. По това време те трябва да са в далечния север. Може би не толерира нашата топлина?! Може би имаме нова лятна болест, поради което е фатално за тези птици?! Както и да е, основната причина за това е, че тези хора в северните през лятото с нас в необичайни условия за тях.

По-добре, отколкото в клетките, танцуват степ живеят в големи градински огради. Аз ги пазех в продължение на три - пет бърдита, общи с други компании.

Catch redpolls както и чинките. Просто толкова лесно, те отиват и при всички предавки. На партерния танцуват степ надолу с желание чинките. Те често се хранят с плевели, а оттам и в мрежата на покритие по-лесно. За любители цели няма нищо по-лесно от това да хване няколко redpolls капан. Тези птици са много доверчиви и обществеността. Понякога капан с чешмяна танци prisadnoy пропуска птицата в двете си офиси (LAD), както и няколко други топ скок и се опитват да се изкачат в през решетката.

Ние Birders докоснете танци всички птици се оценяват по-малко, най-вероятно, защото те са лесно да се хване. Tap е нито особено полезно, нито вредно птица. Да си кредит, е възможно да се сложи унищожаването на големи количества от семената на плевелите. Стадата от тези весели птици оживяват ни зимен пейзаж.

Докоснете танци там в средата на диапазона на страната в началото на зимата, когато те мигрират на юг от техните места за гнездене. През декември, те стават по-малко забележими, а до януари всички те могат да бъдат загубени. Ранна пролет chechetki се появяват отново, връщайки се в родината си. По това време, много от тях навсякъде, но те не остават дълго. До средата - края на март са обикновено се провеждат в северните Krasnogruda мъже, през април и завършва цикъл на жените.

С течение на годините, броят на redpolls е различен, но тези колебания не са толкова остри като това на bullfinches, Schurov или Klestov.

Понякога ние се намира chechetki малко по-големи и по-ярки от тях конвенционален. На гърдите при мъжете е много красив розов цвят. Птиците изглеждат по-пухкави общи redpolls, очите им все още "стесни", Този така наречен тундра танцуват степ. Те се оценяват по-скъпо от обикновено, тъй като те са по-трудно да хванеш. В плен, тези птици дори и по-рядко срещани redpolls.

Литература: K.N.Blagosklonov. Птиците в плен. Москва, 1960

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
Птичка подобна на щиглецаПтичка подобна на щиглеца
Прасета в УкрайнаПрасета в Украйна
Зимуващите птици в Централна РусияЗимуващите птици в Централна Русия
Кой е бил древен роднина на кравата?Кой е бил древен роднина на кравата?
Сипки птициСипки птици
Птица степПтица степ
Къде и кога можете да гледате на крановете да танцуват?Къде и кога можете да гледате на крановете да танцуват?
Птичка подобна на щиглецаПтичка подобна на щиглеца
Tap танци, конопарчеTap танци, конопарче
Съдържание в скатия началната птицаСъдържание в скатия началната птица
» » Chechetko (acanthis flammea)
© 2021 bg.orsitaning.ru