bg.orsitaning.ru

Възможно ли е да се хранят кравите картофите?

Видео: Мога ли да се хранят зайците сурови картофи

Здравейте Моето име е Григорий. Пазя крава и имам голям картофената нива. Картофи дават животното редовно, но напоследък, един селянин каза, че не трябва да се дава краве картофи. Ако тя нишесте запушват млечните канали и не позволявайте на млякото в вимето. Аз съм малко промяна на udoyu не забележи, но все пак започна да се тревожи. Възможно ли е да се хранят кравите картофите? И все пак, възможно ли е да се даде по върховете?

Видео: Как да получите повече мляко от кравата

Грегъри, добър ден. Вашият въпрос е съвсем уместно, тъй като счита, че картофът е вредно за крави - много често срещана. Но ние Бързам да ви моля - е погрешна. Ако нишесте наистина е запушване на млечните канали по, най-вероятно няма кравите да бъдат добри. В края на краищата, тялото продължава да секретират мляко. А къде ще отиде? Това е първото нещо.

Второ, картофено нишесте, не е ходене върху тялото на животно, всяка форма на гранули, люспи или гроздове. Неговото поглъщане се случва на клетъчно ниво, така че той не може да спре притока на мляко към вимето. Съвсем друг въпрос е прехранване крави картофи. В този случай, Burenka силно угояване и тогава наистина има намаляване на добива на мляко.

Видео: Зайци картофи е вкусна x264



Сама по себе си, картофи - ценен продукт за хранене на добитък. Използването му може да помогне за намаляване на консумацията на концентриран фураж и това е добре за добавянето на мляко. Но е важно да се помни, че този корен е много скорбяла. Той съдържа около 42 грама протеин на храна единица. Крави допустимата единична цена на емисия на около 100 грама. Ето защо е важно да се даде картофите малко и не забравяйте да се комбинират с протеини (детелина сено, люцерна, зърнено-бобови култури и т.н.).

Качествени картофи могат да бъдат дадени на кравите 10-15 кг в тяхната чиста форма. Предварително трябва да се добре измити, нарязани на парчета, е желателно да се бели, проверете за зелени или развалени райони. Опитайте над тази норма не дава, тъй като това може да промени вкус и цвят на млякото. Сурови или варено клубен може да се намесва с други храни, например, за получаване на растителни каша.

Видео: Хранене на сив заек с картофи. зайцевъдство

Но тъй като за картофени листа, експертите не го препоръчваме да се даде нов. Той съдържа силно отровно вещество - соланин. Също така е по-добре да не се даде пречистена kozhurki на картофи, особено ако те имат микроби и очи. Картофи старателно преди хранене чрез да се избегне гниене или зелени площи. Също така е много вредни за животните.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
По-добрата храна за зайци bysro обеменПо-добрата храна за зайци bysro обемен
Холщайн крави се размножаватХолщайн крави се размножават
Кравата в двора - млякото на масатаКравата в двора - млякото на масата
Горчив краве мляко: какво означава и как да го оправя?Горчив краве мляко: какво означава и как да го оправя?
Какво става, ако кравата е маститКакво става, ако кравата е мастит
Мога ли да се хранят зайци, картофите?Мога ли да се хранят зайци, картофите?
Можете ли да ми кажете добра крава вимето?Можете ли да ми кажете добра крава вимето?
Добивът от мляко на едър рогат добитъкДобивът от мляко на едър рогат добитък
КраваКрава
Картофи за зайци: обмислят всички тънкостите на храненеКартофи за зайци: обмислят всички тънкостите на хранене
» » Възможно ли е да се хранят кравите картофите?
© 2021 bg.orsitaning.ru